Calendar January 22, 2011 09:08

Blogger Blogger

Wentylacja z odzyskiem

Centrala wentylacyjna to duża skrzynia blaszana, serce systemu wentylacji wywiewno – nawiewnej. Powietrze zasysa się z zewnątrz za pomocą czerpni, a usuwa przy pomocy wyrzutni wentylacyjnej. Najlepiej jeśli czerpnia powietrza umieszczona w zewnętrznej ścianie budynku od strony nawietrznej, czyli przeważnie od zachodniej strony. Natomiast wyrzutnię powietrza montuje się po przeciwnej stronie budynku od strony gdzie wiatry wieją najrzadziej, to najczęściej strona wschodnia.

Centrale wentylacyjną z odzyskiem zwaną też rekuperator instalujemy zwykle na strychu i łączymy za pomocą kanałów ze wszystkimi pomieszczeniami w budynku, które chcemy wentylować. I tak do pokoi dziennych, pokoi dzieci i sypialni wentylator wdmuchuje świeże powietrze za pomocą systemu kanałów i kratek wentylacyjnych umieszczonych w poszczególnych pomieszczeniach. Nawiewu nie stosujemy w hallu i na korytarzach. Miejsce nawiewu powinno być tak dobrane aby zapewnić dobrą wymianę powietrza, najlepiej w okolicach okien z dala od drzwi.
                                
Natomiast z kuchni i łazienek powietrze jest wyciągane i przez centralę wentylacyjną z odzyskiem i wyrzucane na zewnątrz budynku. W kuchni stosuje się oprócz kratki wywiewnej również podłączenie do okapu nad piecem. Okap kuchenny powinien być wyposażony w filtr przeciwtłuszczowy. System kanałów w centrali tak jest pomyślany aby usuwane powietrze przepływając przez rekuperator ogrzewało napływające z zewnątrz świeże powietrze. Ruch powietrza w domu jest stale wymuszony i powietrze z pokoi przepływa do kuchni i łazienki. Taki sposób przepływu powoduje że do pokoi nie napływają zapachy i wilgoć z kuchni i z łazienek. Rekuperatory raczej instaluje się w nowych domach gdzie na etapie projektu budowlanego przewidziano system kanałów nawiewno – wywiewnych.
Kanały wentylacyjne wykonane z rur spiro lub aluminiowych giętkich powinny być ocieplone wełną mineralną aby zmniejszyć straty ciepła. W starych domach znacznie trudniej wykonać taką instalację chyba, że w czasie generalnego remontu. Zaletą tego systemu jest bardzo sprawnie działająca wentylacja przy zmniejszeniu strat ciepła podczas usuwania zużytego powietrza z budynku.
                                
Do wad wentylacji z odzyskiem zaliczamy:
– wysoki koszt instalacji (wraz z centralą to koszt rzędu kilku tysięcy zł),
– zużycie prądu, wentylatory rekuperatora pracują na okrągło,
– wytwarzany przez centralę wentylacyjną hałas – najlepiej zainstalować skrzynię daleko od sypialni,
Jeżeli tylko środki finansowe nam na to pozwalają to warto zainwestować w centralkę wentylacyjną z rekuperatorem, daje ona w trakcie użytkowania duże oszczędności w ogrzewaniu budynku.


Replies Komentarze (0) Reply Reply

Calendar January 14, 2011 13:26

Blogger Blogger

funkcje klimatyzacji

Przydatne  funkcje klimatyzacji
  • Ogrzewanie powietrza ( możliwe przy klimatyzatorach z pompa ciepła),
  • Szybkie chłodzenie
  • Osuszanie powietrza (przydatne zwłaszcza w lecie),
  • Filtrowanie powietrza
  • Cicha praca( nawet wtedy gdy urządzenia pracuje na pełnych obrotach)
  • 24-godzinny programator umożliwiający ustawiania godzin włączania i wyłączania urządzenia.

                 

Zapraszamy do skorzystania z oferty doskonałych klimatyzatorów renomowanych marek SAMSUNG, LG, SANYO, DAIKIN, MCQUAY, . Znajdą u nas Państwo modele klimatyzacji, które zamontować można w każdym domu, biurze, salonie, kawiarni, restauracji czy siłowni.
Nasz zespół dobierze model klimatyzacji najlepiej odpowiadający Państwa potrzebom oraz optymalnie odpowiadający zapotrzebowaniu danego lokalu.
Każde zlecenie doboru i montażu klimatyzatorów traktujemy indywidualnie w oparciu o takie dane jak wielkość pomieszczeń, ilość i wielkość okien, ilość osób przebywających w pomieszczeniu oraz ilość i wielkość znajdujących się w pomieszczeniu urządzeń generujących ciepło.
Wyspecjalizowana ekipa zamontuje oraz uruchomi klimatyzator we wskazanym przez Państwa miejscu.
W naszej ofercie znajdą Państwo proste rozwiązania klimatyzacji dla domu czy niewielkiego biura, jak również skomplikowane systemy dla przemysłu, hoteli i luksusowych apartamentów. Ponadto projektujemy i montujemy systemy komfortu w pomieszczeniach w których konieczne jest utrzymanie rygorystycznych parametrów, takich które można spotkać w laboratoriach, magazynach muzeów czy szpitalach. Oferujemy szeroki wybór klimatyzatorów różnego typu w atrakcyjnych dla każdego cenach

Replies Komentarze (0) Reply Reply

Calendar January 14, 2011 13:21

Blogger Blogger

jak działa klimatyzacja

Klimatyzacja to gama urządzeń przeznaczonych do ochładzania lub osuszania powietrza w celu utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności
Współczesne klimatyzatory są coraz bardziej skomplikowanymi ale też coraz tańszymi i bardziej dostępnymi urządzeniami. 
Zapewniają nie tylko chłodzenie, ale również utrzymanie właściwej wilgotności powietrza (zarówno osuszanie, jak i w niektórych wypadkach zwiększenie wilgotności).



               


Dzięki coraz doskonalszym typom filtrów potrafią skutecznie usuwać zanieczyszczenia; pyłki i inne alergeny oraz zapachy z obrabianego powietrza. Z roku na rok coraz bardzie zaawansowane są układy sterujące i coraz prostsza obsługa klimatyzatorów. 
Zasada działania klimatyzatora jest prosta jedna jego część zawierająca parownik zasysa ciepłe powietrze z pomieszczenia i po przejściu przez chłodnicę wypuszcza je schłodzone, a druga - ze sprężarką i skraplaczem - pobiera powietrze z zewnątrz, aby schłodzić gaz krążący w klimatyzatorze i po odebraniu zysków ciepła usuwa je na zewnątrz.
W uproszczeniu można powiedzieć, że dzięki sprężaniu i rozprężaniu gazu chłodniczego możemy uzyskać w zależności od potrzeb gorący lub zimny czynnik. W jednym z wymienników płynie zimny czynnik, która ochładza przepływające powietrze, dzięki czemu uzyskujemy efekt chłodzenia. Natomiast w tym samym czasie samym czasie w drugim wymienniku płynie gorący czynnik, który ogrzewa przepływające powietrze, dzięki czemu uzyskujemy efekt grzewczy. W większości klimatyzatorów istnieje możliwość dowolnego ustawienia trybu pracy dla wymiennika wewnętrznego i zewnętrznego. Dzięki temu nasz klimatyzator może albo chłodzić, albo ogrzewać nasze pomieszczenie.

Replies Komentarze (0) Reply Reply

Calendar January 14, 2011 13:14

Blogger Blogger

klimatyzacja

Klimatyzacja to kształtowanie optymalnego mikroklimatu w pomieszczeniu w którym pracujemy, przebywamy, na który składają się min.: odpowiednia temperatura, ciśnienie, wilgotność, czystość powietrza itd. Podstawowym wymaganiem postawionym przed klimatyzacją jest utrzymywanie komfortowych warunków w pomieszczeniu w którym przebywamy. 
Dla osób przebywających w  pomieszczeniu jako komfortowe uważamy warunki w których  panuje  odpowiadająca mu wilgotność i temperatura powietrza . Duże znaczenie odgrywa także odczuwalny zapach, ilość tlenu, czystość i ruch cząstek powietrza. O ile zasadniczym celem instalacji grzewczych jest dostarczenie ciepła do pomieszczeń przy niskiej temperaturze zewnętrznej, to klimatyzacja ma znacznie szersze zadanie. Powinna utrzymać powietrze w pomieszczeniach w takim stanie, aby jego czystość, temperatura, wilgotność pozostały w pożądanych  granicach. Dom czy biuro wyposażone w w  wentylację,  nieposiadające dodatkowej opcji skutecznego obniżenia temperatury w czasie długotrwałych upałów często wymagają dodatkowego schłodzenia. Obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń często staje się koniecznością w celu polepszenia warunków klimatycznych w budynku.
Jak mieszka się w domu, w którym panuje duszący upał, źle. Jak efektywnie pracują pracownicy firmy, w której pomieszczeniach człowiek zalewa się potem, a wydajność pracy się obniża.


                     


Dobrze zaprojektowany system klimatyzacyjny potrafi skutecznie zniwelować problem przegrzania pomieszczeń.
Wysokiej klasy, klimatyzacja spełnia nie tylko rolę urządzenia chłodzącego, ale także doskonale wkomponuje się w estetykę nowoczesnego wnętrza. Umiejętnie dobrany oraz zamontowany klimatyzator może stać się niemal niezauważalnym elementem dekoracyjnym każdego pomieszczenia.

Replies Komentarze (1) Reply Reply

RSS Feed RSS Feed

Brazylijskie miasta to osławione slumsy, przestępczość i narkomania. Jeżeli wytnie sie kolejne partie dżungli, to Indianie tam mieszkający będą musieli iść do miast - plantacje nie dadzą utrzymania - zwiekszając już problem przeludnienia i jego skutki. Dziś jest ich ok mln bo ludy pierwotne mają skomplikowane ale skuteczne systemy regulacji rozrodczości. To wszystko się rozpadnie. 
To wszystko już dostali australijscy Aborygeni czy afrykańscy Sanowie (Buszmeni). Rozbito struktury plemienne, zniszczono wielowiekowe tradycje dając alkoholizm, narkomanię, choroby. I bezsens istnienia. Przeciez prawdziwymi plucami swiata sa oceany i morza a nie lasy... . Lasy praktycznie tyle samo konsumuja co produkuja tlenu i mit ze las to zielone pluca jest calkowicie falszywy. Stary las potrafi wytworzyc deficyt tlenowy bo zuzywa wiecej tlenu jak produkuje. Tak to jest jak sie powtarza klamstwa powszechne , i pozniej wypisuje wielkimi literami tytuly artykulow ktore maja nastraszyc ludzi. jesli ekolodzy sa " przerazeni ze brazylia chce niszczyc ZIELONE PLUCA" TO TYLKO POKAZUJE jak bardzo wikszoscz nich jest niekompetenta, niedouczna i jak bardzo zaklamana.Tak mocno lobbuja zeby Brazylia dalej   https://przepychanie.com.pl  byla biednym zacofanym krajem, ze w retoryce uzywaja nawet ludnosci tubylczej ktora od dawna powinna zostac zintegrowana z krajem w ktorym mieszkaja. Widac komus pasuje taki a nie inny obraz Brazyli i prezydent ktory chce rozwijac gospodarke jest nazywany szkodnikiem...Pytanie kto jest tak naprawde szkodnikiem w Brazyli..Ciężko polemizować z kimś kto tak bredzi, więc nawet nie będę. Brazylia powinna dostąc ultimatum od reszty świata: albo nie tknie tych lasów albo będzie inwazja. Ci kretyni zniszczą nasz świat. I jeszcze mędrki ala Piotr Trzesniowski będą mówić, że to tylko przypadek...o jeszcze tylko informacja (bo wprost nikt jak zwykle nie pisze co jest przyczyną tej całej wycinki) po co te uprawy soi, bo jeszcze zaraz trafi się ktoś kto pomyśli, że na mleko sojowe :) 

"W skali świata około dwóch trzecich wszystkich zwierząt gospodarskich trzymanych jest w systemach chowu intensywnego. Cechuje się on szybkim rozwojem i wysoką wydajnością. Jednak, aby to osiągnąć niezbędne są olbrzymie ilości zbóż i soi, roślin, które z powodzeniem mogłyby być wykorzystywane jako pożywienie dla ludzi. Zamiast tego służą do karmienia zwierząt, które dopiero później zjadane są przez ludzi. Jest to bardzo nieefektywny sposób wykorzystania wysokobiałkowych roślin. Według szacunków UNEP każde 100 kcal przeznaczonych do karmienia zwierząt daje tylko 17 kcal w postaci mięsa bądź produktów mlecznych.
Ponad 90% soi oraz 60% jęczmienia i kukurydzy służy jako pasze dla zwierząt."

Archive